O firmie

    Janusz Borkowski to dobrze znany w kraju przedsiębiorca i społecznik. Założyciel Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK, która od 30 lat jest jednym z głównych producentów maszyn rolniczych w Polsce. Jego działalność należy rozpatrywać w dwóch płaszczyznach: działalności biznesowej i aktywności społecznej. Świadectwem niezwykłych umiejętności biznesowych Janusza Borkowskiego jest sukces, założonej przez niego firmy, która powstała, jako rodzinny zakład przy gospodarstwie rolnym, a w ciągu kilkunastu lat stała się jedną z najlepszych fabryk w polskim przemyśle maszyn rolniczych.

    Działalność społeczna Janusza Borkowskiego, choć nierozerwalnie związana z prowadzonym biznesem wymaga osobnego omówienia. Od najmłodszych lat Janusz Borkowski angażował się w różnego rodzaju przedsięwzięcia oraz czynnie działał w różnego rodzaju organizacjach i zrzeszeniach. Aktywnie uczestniczył w działalności lokalnych i ogólnopolskich organizacjach, zawsze upatrując w tym możliwości wywalczenia czegoś dla najbliższej okolicy, dla jego Małej Ojczyzny. Nie zapomniał o tym nawet wtedy, gdy samodzielnie dzierżył ster KRUKOWIAKA. Starał się zawsze, by pracowników jego firmy łączyło coś więcej, niż tylko miejsce wykonywania pracy. Stworzył „rodzinę Krukowiaka”, która stała się pewnego rodzaju sercem okolicy.

     Janusz Borkowski, od wielu lat kieruje Kujawsko - Pomorskim Stowarzyszeniem Kulturalnym, które działa aktywnie na rzecz ratowania dorobku historycznego i kulturalnego Kujaw. Przez wiele lat pełnił również funkcję Prezesa Zarządu Krajowego w Stowarzyszeniu Producentów i Dystrybutorów Maszyn Rolniczych. Zajmował się lobbowaniem na rzecz polskiego przemysłu maszyn rolniczych.

     Zwieńczeniem działań Janusza Borkowskiego, na rzecz Małej Ojczyzny jest Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, Kujawskie Muzeum Oręża, Nauki i Techniki oraz wydanie ponad 100 tomów książek z cyklu „Redecz Krukowy i okolice…kraina prastara”, wydawanych nakładem Wydawnictwa KRUKOWIAK. Za swoją działalność biznesową i społeczną Janusz Borkowski był wielokrotnie odznaczany, w tym Krzyżami Zasługi, Krzyżem Kawalerskim, czy Odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”.